29 Drużyna Harcerska "Pogodni"

O Henryku Trębickim słów kilka.

Zbieranie informacji o Henryku Trębickim /życiorys i kariera sportowa/. Przeprowadzenie wywiadów z rodziną i kolegami z klubu. Zapoznanie z historią i dniem dzisiejszym dyscypliny podnoszenie ciężarów. Sukcesy Ostrowiaków w podnoszeniu ciężarów XXIw. Wizyta w klubie sportowym i obserwacja treningu. Promocja uprawiania sportu .Zorganizowanie turnieju atletów "na wesoło"/ dla uczniów kl. IV-V ,SP 1 w Ostrowi Maz./ Przygotowanie materiałów do mediów propagujących postać wybitnego ostrowiaka, sportowca, trenera - Henryka Trębickiego.

Zebrane materiały posłużyły do wykonania gazetki szkolnej , która miała przybliżyć uczniom SP nr1 w Ostrowi Mazowieckiej sportowca, ostrowiaka ,olimpijczyka Henryka Trębickiego. W czasie ferii zimowych 18 stycznia 2012r. odbyła się zbiórka naborowa drużyny połączona z promocją postaci Henryka Trębickiego. W czasie biegu patrolowego rozgrywanego w budynku szkoły uczniowie klas IV-VI oraz harcerze zapoznali się z życiorysem sportowca , jego karierą sportową oraz z dyscypliną podnoszenie ciężarów /pogadanka,pokaz prezentacji i filmików / . 11maja 2012r. grupa harcerzy uczestniczyła w rozmowie ?wywiadzie z córką naszego olimpijczyka -panią Anitą Pych. W czasie tej rozmowy dowiedzieliśmy się wielu szczegółów z życia prywatnego sportowca oraz mogliśmy dotknąć medale i dyplomy zdobyte przez p.H.Trębickiego . Spotkanie było nagrywane i fotografowane przez harcerzy. Z myślą o Dniach Ostrowi 2012 i wyjeździe na Zlot Grunwaldzki 2012 wykonana została antyrama /60cm x 90cm/ prezentująca dokonania naszego olimpijczyka.

gazetka szkolna

Szukanie informacji o naszym olimpijczyku.

Szukamy drogi do skarbu.

przyszli ciężarowcy są wśród nas

antyrama o H.Trębickim na Zlocie Grunwaldzkim

wywiad z córką naszego olimpijczyka panią Anitą Pych