29 Drużyna Harcerska "Pogodni"

Miód jest spoko.

Zebranie informacji o przeszłości Puszczy Białej ze zwróceniem szczególnej uwagi na pracę mieszkańców puszczy. Wyjaśnienie przyczyny pojawienia się w Puszczy Białej Kurpiów z Puszczy Zielonej. Zapoznanie z historią i dniem dzisiejszym pszczelarstwa w naszym regionie. Poznanie produktów pszczelej produkcji. Zastosowania miodu / art. spożywcze, kosmetyczne itd./.Praktyczne poznanie pracy pszczelarza w czasie wizyty w pasiece. Promocja miodu wśród uczniów i ich rodzin poprzez akcję propagowania spożywania miodu. Przygotowanie materiałów do gazetki szkolnej "Kurier Jedynki" i strony internetowej szkoły promujących miód. od akcji "Miód jest spoko" zaczęliśmy prowadzenie profilu na facebooku :29DH POGODNI i tam opisywane są wszystkie przedsięwzięcia Roku Regionów.

zebrane wiadomości

zebrane materiały

Tyle miodu spożyła drużynowa w czasie zbierania informacji przez harcerzy. Na początku listopada słoik był pełny. Słoik prawie pusty -koniec lutego.

Przygotowano : -3 gazetki szkolne/ o przystąpieniu do Roku Regionów, o miodzie i pszczołach , pisownia wyrazu "miód" w różnych językach/ - październik- grudzień 2011 - informacje o miodzie i życiu pszczół zamieszczono w Kurierze Jedynki ? numer listopadowy - 4 spotkania z klasami czwartymi i prezentacja pt. "Miód jest zdrowy", pogadanka nt. zalet miodu i promocja spożywania miodu-drużynowa+wychowawcy kl.IV -turniej miodowo-pszczeli klas czwartych -13 grudnia 2011, -dekoracja, stroje na turnieju +3 parawany z informacjami Skromne nagrody na turniej przekazał nam wydział promocji ostrowskiego Ratusza. W czasie Dni Ostrowi 2012 nawiązano znajomość z pszczelarzem p.Antonim Białym wytwórcą Miodu Ostrowskiego i jego pszczołami .Miody Ostrowskie były reklamowane przez drużynę jako produkt lokalny na Zlocie Grunwaldzkim 2012 w czasie festiwalu Regionów.

Miodowy Turniej klas IV

Widzowie byli super.

Prezentacja wykonanego zadania.

konkurencja-pytania o pszczołach i miodzie

Kim był bartnik? - No przecież wszyscy to wiedzą- To pszczelarz hodujący pszczoły w lesie w barciach.

pszczółki-druhenki zaraz zaczną naukę pląsu "Leci pszczółka leci"

Jarmark Regionów na Zlocie Grunwaldzkim 2012

kolejka przy naszym stoisku do miodu ostrowskiego - jakoś posmakował harcerzom

miód jest spoko