1 Rudzka Środowiskowa Drużyna Harcerska "Młode Wilki" im. Obrońców Wieży Spadochronowej

Ścieżka strachu

Harcerze w ramach biwaku z okazji 10-cio lecia drużyny ruszyli po zmroku na ścieżkę strachu przygotowaną przez kadrę 1 Rudzkiej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej "Młode Wilki" im Obrońców Wieży Spadochronowej, oraz 78 Rudzkiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Lwy Górskie" im. mjr. H. Sucharskiego. Podczas spaceru po leśnych ścieżkach zostały przywołane historie, jak i postacie związane z Rudą Śląska, a wśród nich byli miedzy innymi: Karol Godula, Joanna Schaffgotsch, Gustaw Morcinek oraz Hrabia Ballestrem Przed wyjściem harcerze obejrzeli wybrane filmiki z serii "Perełki Rudy Śląskiej", a wśród nich ten o Karolu Goduli.

Film: