1 Rudzka Środowiskowa Drużyna Harcerska "Młode Wilki" im. Obrońców Wieży Spadochronowej

Szlakiem śląskiej przyrody i miejsc.

Harcerze 1 Rudzkiej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej "Młode Wilki" im. Obrońców Wieży Spadochronowej wraz z harcerzami 78 Rudzkiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Lwy Górskie" im mjr. H. Sucharskiego rozpoczęli zbiórkę pod budynkiem Kopalni Halemba. Stamtąd ruszyli trasą przygotowaną przez patrol wędrowniczy "Homo Viator" przez dzielnicę Rudy Śląskiej-Halemba. Jednym z punktów na trasie była filia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau o nazwie Arbeitslager Althammer. W tym miejscu harcerze poznali historię tego miejsca. Stamtąd ruszyliśmy już prosto do harcówki, gdzie wykonaliśmy prace plastyczne, w których wykorzystaliśmy liście i gałązki zebrane podczas zbiórki.