12 Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Bastion"

Postacie

7 listopada nasza drużyna wykonała zwiad w celu uzyskania informacji jakie znane postacie pochodzą z naszego regionu. Wśród przechodni napotkaliśmy sie na nauczyciela histori który opowiedział nam o takich osobach jak: Bartłomiej Scultetus - kartograf, matematyk, astronom, burmistrz Görlitz; Adolf Traugott von Gersdorf - uczony z okresu oświecenia; Karol Andrzej von Meyer zu Knonow- jeden z czołowych działaczy Górnołużyckiego Towarzystwa Naukowego; Jakub Böhme- niemiecki mistyk i filozof religii. Uważany za pierwszego filozofa piszącego po niemiecku, a nie po łacinie. Przechodnie najcześciej mówili o współczesnych sławach pochodzących ze Zgorzelca, o Krzysztofie Tyńcu-aktor, oraz o Honoracie Skarbek-piosenkarka. Aby bardziej poznać postać Jakuba Böhme postanowiliśmy udać sie muzeum które dawniej było jego domem. Poznaliśmy jego historie, oraz mogliśmy zobaczyć jego narzędzia pracy i ubrania.

Podsumowanie zwiadu

Druh Rafał zdaje nam relacje ze zwiadu

Wizyta w domu Jakuba Bohme

Znak upamietniajacy Jakuba Bohme